Parama dėkojame
Sprogimas

Vyriausybė – už Kultūros pagrindų įstatymo projektą, numatantį tolygų paslaugų teikimą

tolyguVyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Kultūros politikos pagrindų įstatymo projektui, kuriame numatomas tolygus kultūros paslaugų teikimas, kūrybos ir saviraiškos laisvės principai.

„Parengtas Kultūros politikos pagrindų įstatymas – vienas svarbiausių šios kadencijos darbų, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. – Iki šiol galiojusiam teisiniam reguliavimui trūko nuoseklumo, sistemiškumo, įtvirtintų esminių sąvokų ir veikimo taisyklių.“

Vyriausybė įtvirtino 5G prioritetą plečiant ryšio tinklą

pleciantVyriausybė trečiadienį galutinai įtvirtino, kad plėtojant ryšių infrastruktūrą prioritetas būtų teikiamas itin sparčiam 5G ryšiui.

Susiekimo ministerija parengė nutarimo projektą, pagal kurį bus galima pradėti rengti specialiuosius plėtros planus orientuojantis būtent į 5G plėtrą.

Išskirtinis gyventojų augimas Klaipėdos rajone kelia plėtros valdymo iššūkių

keliaStatybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus iššūkius bei jų valdymo galimybes.

Balandžio 17 d. pradeda veikti informacijos apie rinkimus trumpasis numeris 1855

rinkimaiVyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kuriuo rinkėjams bus teikiama informacija apie rinkimus.

Juo bus galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų nuo 2024 m. balandžio 17 d. iki birželio 9 d. kasdien, įskaitant ir savaitgalius, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Civilinės saugos specialistai dalijasi žiniomis su parapijų bendruomenėmis

baznycianakmenesŠiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai, šviesdami gyventojus pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms klausimais, lankosi bažnyčiose ir parapijų bendruomenėse. Šiemet jie aplankė 8 bažnyčias ir surengė susitikimus su parapijų bendruomenėmis, kuriuose jau dalyvavo per 500 tikinčiųjų.

Lietuvos vyskupų laiškas, kviečiantis į rinkimus

vyskupaivisiBrangūs tautiečiai, broliai ir seserys,

2024 metai yra ypatingi ir Lietuvai, ir visai Europai. Šiemet mūsų Tėvynėje vyks net treji labai svarbūs rinkimai. Gegužės 12 d. rinksime Lietuvos Respublikos prezidentą, o kartu vyks ir referendumas dėl galimybės mūsų tautiečiams išsaugoti Lietuvos pilietybę įgijus kitos, mūsų šaliai draugiškos valstybės pilietybę. Birželio 9 d. rinksime mūsų atstovus į Europos parlamentą, o šių metų spalio 13 d. – į Lietuvos Respublikos Seimą. Rinkimai – tai labai svarbi laisvo ir demokratiniais pagrindais tvarkomo krašto gyvenimo dalis, tad labai svarbus yra ir piliečių aktyvus, sąmoningas bei atsakingas dalyvavimas savo valstybės valdyme. Nuo to priklauso laisvo asmens ir demokratinės visuomenės klestėjimas. Dalyvavimas balsavime ir jo rezultatai lemia viso krašto bendrąjį gėrį, parodo mūsų vienybę ir solidarumą, formuoja tautos ateitį.

Lietuva pasirašys ketinimų protokolą su Vokietijos gynybos pramonės milžine „Rheinmetall“

ketinVyriausybės rūmuose antradienį bus pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos gynybos pramonės įmone „Rheinmetall“ dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybos.

Ceremonijoje dalyvaus premjerė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ir įmonės „Rheinmetall“ atstovas Maximilianas Frochas, pranešė Vyriausybė.

Vienišo asmens išmoką gauna 230 tūkstančių žmonių: ji skiriama be prašymo

pin45782024 metais numatyta skirti per 110 mln. eurų vienišo asmens išmokoms – jas gauna visi Lietuvoje gyvenantys vieniši žmonės sulaukę senatvės pensijos amžiaus ir vieniši pilnamečiai žmonės su negalia, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Šiai išmokai gauti nereikia teikti prašymo – ji skiriama automatiškai remiantis Gyventojų registre esančiais duomenimis apie asmenų šeimyninę padėtį.

V. Zelenskis Vilniuje ragina įgyvendinti Vakarų paramos iniciatyvas, vėl prašo oro gynybos

gynybosVilniuje ketvirtadienį viešintis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad iniciatyvos jo kariaujančiai šaliai remti turi būti ne tik pradėtos, bet ir įgyvendintos.

Šalies vadovas dar kartą paragino Vakarus siųsti į jo šalį oro gynybos sistemas, Rusijai pastarosiomis savaitėmis suintensyvinus Ukrainos apšaudymus raketomis ir dronais.

Vilniuje prasideda Trijų jūrų viršūnių susitikimas, dėmesys – transportui, energetikai

vilniusVilniuje ketvirtadienį prasideda Trijų jūrų viršūnių susitikimas, kurio metu šio regiono lyderiai diskutuos apie santykių plėtrą transporto, energetikos, kibernetinio saugumo srityse.

Lietuvoje lankysis delegacijos iš 25 šalių, tarp jų – 10 valstybių vadovai, įskaitant kaimyninės Lenkijos, Baltijos šalių prezidentus.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode