Parama dėkojame
Sprogimas

V. Benkunskas: oro taršos pavojaus po sostinėje kilusio gaisro nebėra

neberaVilniaus meras Valdas Benkunskas sako, kad oro taršos pavojaus po trečiadienį Panerių gatvėje automobilių sąvartyne kilusio gaisro nebėra.

„Šiuo metu oro taršos pavojaus nebėra“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė meras.

Vis tik jis teigė, kad dalelės gali būti nusėdusios ant įvairių paviršių, tad juos raginama nusivalyti.

Mero teigimu, ketvirtadienį 30-ies sostinės vaikų darželių, patenkančių į taršos zoną, „apkrova nesiekė 50 procentų“.

„Tėvai galėjo atvesti vaikus į darželį, tie vaikai buvo priimami. Bet aktyvumas buvo nedidelis. Iš 22 mokyklų tik penkios fiziškai vykdė pamokas“, – sakė sostinės vadovas.

Savivaldybė rekomenduoja daugiau nei 90 ugdymo įstaigų nuotolinį ugdymą tęsti ir rytoj, taip pat prašo tėvų rytoj nevesti vaikų į darželius.

Gaisras Panerių gatvėje Vilniuje kilo trečiadienį vakarop įmonės „Ruvis“ atliekų tvarkymo aikštelėje. Gaisras baigtas gesinti ketvirtadienį ryte, jo priežastys kol kas nėra žinomos.

Per įvykį žmonės nenukentėjo.

„Trys pastatai – realiai buvo grėsmė, kad jie užsidegs“, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius.

Tarp jų – ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ aikštelė su didelės galios generatoriais.

PAGD duomenimis, piko metu gaisro židinys apėmė 1,3 tūkst. kv. metrų, jį gesino apie 60 pareigūnų. Aplinkosaugininkai dėl Vilniuje kilusio gaisro pradėjo bendrovės neplaninį patikrinimą.

Savo ruožtu Vilniaus meras akcentavo, kad tokią veiklą vykdančioms įmonėms centrinėse miesto dalyse – ne vieta.

„Seniai jau ne vieta. (...) Šiai dienai galioja seni teritorijų planavimo dokumentai, žemė šiuo atveju yra valstybinė, „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje. Čia jau reikalingi valiniai sprendimai iš Seimo, iš Aplinkos ministerijos“, – sakė V. Benkunskas.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode