Parama dėkojame
Sprogimas

D. Kreivys: 2030-asiais elektra turėtų kainuoti 55–65 eurus už MWh

kainuotiEnergetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad 2030-aisiais elektros kainos Lietuvoje turėtų svyruoti apie 55–65 eurus už megavatvalandę (MWh).

„Dėl kainos, vėlgi, tam yra diegiami balansavimo pajėgumai, lankstumas – tam, kad kaina išliktų patraukli. Kainos rėžiai, kurie planuojami apie 2030 metus, yra tarp 55 ir 65 eurų už megavatvalandę“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje sakė D. Kreivys, komentuodamas atnaujintą Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategiją. 

Tai jis atsakė į „laisvietės“ Ievos Pakarklytės klausimą, kaip augant investicijoms į infrastruktūrą keisis elektros kaina vartotojams.

Anot D. Kreivio, tikslesni JAV Nacionalinės atsinaujinančios energetikos laboratorijos (NREL) prognozuojami elektros kainų skaičiavimai turėtų būti pateikti po kelių mėnesių. 

Pasak ministro, kainų stabilumą padės palaikyti ir šalyje planuojama vandenilio gamybos plėtra. 

„Remiantis modeliavimais bus galima aktyviai reaguoti į galimus kainos pokyčius atitinkamai vystant atsinaujinančios energetikos projektus, taip pat lankstumo paslaugas, galima vandenilio ekonomikos raida“, – kalbėjo D. Kreivys. 

Praėjusią savaitę elektros rinkos kaina Lietuvoje siekė 84 eurus už MWh. Tuo metu vidutinė kaina rinkoje praėjusiais metais sumažėjo 2,4 karto iki 94 eurų (2022 metais – 230 eurų).

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode